Make your own free website on Tripod.comبه نظر شما امکان دارد فایلی را کامل پاک کنیم (به صورتی که حتی در سطل بازیافت نیز باقی نماند ) اما دو باره آنها را بازیابی کنیم ؟

حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است که فایلی را از روی هارد دیسک پاک کرده اید اما بعد پشیمان شده اید چه بسا این فایل برای شما حاوی سند یا اطلاعات ارزشمندی باشد! در این صورت چگونه می توان اطلاعات از دست رفته را بازیابی کرد ؟

بعضی از برنامه ها امکاناتی را فراهم می کنند که با استفاده از آن می توان اطلاعات پاک شده از سیستم را بازیابی نمود ، برنامه های قدرتمندی حتی قادرند پس از فرمت شدن هارد دیسک نیز اطلاعات را بازیابی کنند .این برنامه ها را اصطلاحا
Recover بازیاب می نامند.

البته بعضی اوقات این برنامه ها نیز نمی توانند اطلاعات را کامل کامل بازیابی کنند ! پس همیشه فایلها را با احتیاط حذف کنید .

از جمله برنامه های
Recover که کارایی فوق العاده ای در بازیابی فایلهای حذف شده دارد Search and Recover محصول شرکت Iolo Technologies است .

این برنامه توانایی دارداین را دارد تا اکثر فایلهای پاک شده را به صورت سالم بازیابی کند .همچنین این برنامه قادر است ایمیل های پاک شده را مجددا احیا نماید .

برنامه شامل دو قسمت
Wizard و Advanced است


قسمت
Wizard به صورت خودکار و قسمت Advanced به صورت سفارشی امکان بازیابی اطلاعات را فراهم می کند.
این برنامه مفید را می توانید از آدرس

http://www.iolo.com/

دریافت کنید .
البته این سایت برنامه های مفید بسیاری دارد که در صورت تمایل می توانیدبه صورت یک جا و در قالب یک نرم افزار آن را دریافت کنید .

نرم افزار
System Mechanic 5 Professional که مجموعه کاملی از برنامه هایی چون SpyHunter وDriveScrubber وSearch and Recover وSystem Shield و...است .