Make your own free website on Tripod.com


راه حل مشکل اشغالی خطوطبا اینکه اینروزها ISP های معتبر با ارائه خطوط متعدد E1 و یا آنالوگ مشکل اشغالی خطوط خود را حل نموده اند ولی کاربران هنوز از اشغالی گله مند میباشند .
 
اشکال امر در کجاست ؟ , آیا سرویس دهنده موردنظر دروغ میگوید و یا مسئله دیگری در میان است ؟

شرکتهای تامین کننده اینترنت ناچارند جهت اتصال مشترکین به اینترنت چندین شماره مجزا را در نظر بگیرند , ISP ها میتوانند کلیه خطوط آنالوگ خود را در یک شماره تلفن خلاصه نمایند ولی در خطوط پرسرعت E1 این قابلیت وجود ندارد البته این مسئله را در نظر بگیرید که هر خط E1 خود شامل 30 خط تلفن میباشد و فقط مشکل این است که نمیتوان چند خط E1 را تلفیق و یک شماره را به کاربران معرفی نمود .

حال ببینیم کاربران چگونه با این تعدد خطوط چگونه برخورد مینمایند ...
کاربران معمولا یکی از شماره ها را انتخاب و پس از اینکه چند بار با بوق اشغال مواجه شدند اقدام به تعویض شماره تلفن بصورت دستی مینمایند . خوب این عمل علاوه بر دردسر فراوان به این راحتی ها هم ما را به مقصود خود نمیرساند. خصوصا هنگامیکه تعداد خطوط تلفن ارائه شده زیاد باشد.

در ویندوز Xp و 2000 راه حل خوبی برای حل این مشکل ارائه شده که کاربر عملا با انجام آن , مشکل یافتن خط آزاد را به خود سیستم واگذار مینماید :

1 ) Connection مورد استفاده خود ( که از آن برای وارد نمودن username و password استفاده میکنید ) را باز نموده دکمه Properties را بزنید :


2 ) حال در شکل زیر وارد صفحه Option ( فلش بالا ) شوید :


در شکل زیر میزان Time betweenredial attempts را به 1 second تغییر دهید تا بلافاصله پس از عدم اتصال سیستم خود شماره را تغییر دهد. (  هرگاه خواستید از علت عدم اتصال خود آگاه شوید این مقدار را زیاد کرده و به شماره پیغام Error داده شده توجه نمائید. انشااله بزودی انواع گزارش خطاهای عدم اتصال را نیز توضیح خواهیم داد )پس از انجام مراحل بالا و Ok کردن عملیات به شکل قبل برگشته دکمه Alternates ( فلش پائین )  را بزنید3 ) حال در شکل زیر با فشردن دکمه Add میتوانید شماره های دیگر را دارد نمائید :


شما همچنین میتوانید بوسیله فلش سبز رنگ سمت چپ ( شماره 2 ) اولویت شماره گیری را تعیین نمائید . پس از اتمام کار کل عملیات خود را Ok نمائید.

در صورتیکه ISP موردنظر خطوط خود را اضافه نمود شما نیز آنرا به لیست اضافه نمائید.