Make your own free website on Tripod.com
اگر به استفاده از سايتهايي مانند
Yahoo و Hotmail عادت داريد و از وارد شدن ناخواسته نامه‌هاي مربوط به دوستان و بستگانتان به پوشه Junkmail يا Bulkmail ناراحت و شاکي هستيد ، سعي کنيد آدرس email دوستانتان را در اسرع وقت وارد سيستم Address Book اين سايتها کنيد.

مثلا من خودم يک اکانت در سايت ياهو دارم. در اين سايت مي‌توانم با مراجعه به بخش
Addresses (که لينک آن از منوي بالاي سايت Yahoo Mail پس از ورود به Mailbox قابل مشاهده است ، به بخش Address Book مراجعه کنيد.

درآنجا امکان تعريف آدرس‌هاي دوستانتان وجود دارد. البته به دو روش ساده تر نيز مي‌توان آدرس‌ها را وارد کرد. روش اول اينست که پس از ارسال هر
email‌به صورت Online از طريق سايت ياهو ، صفحه‌اي در مقابل شما نمايش داده مي‌شود که به شما پيشنهاد مي‌کند آدرس گيرنده نامه‌‌اي که همين الان فرستايد را به Address Book‌ خود اضافه کنيد. از اين پيشنهاد همواره استقبال کنيد.

روش دوم به درد کساني ‌مي‌خورد که از برنامه‌ هاي
Email Client مانند Outlook استفاده مي‌کنند. در اين روش مي‌توانيد با مراجعه به قسمت Import Your Contacts در صفحه Addresses فايل آدرس‌هاي مورد نظر خود را (مثلا در Outlook فايل CSV را مي‌توانيد به صورت خروجي از برنامه Outlook بگيريد) به ياهو بدهيد تا خودش آدرس‌هاي موجود در آن را يکي يکي وارد و به Address Book‌ شما در سايت ياهو اضافه کند.

به اين ترتيب مي‌توانيد از وارد شدن نامه‌هاي دوستانتان به پوشه
Bulkmail خودداري کنيد.
البته امکانات ديگري نيز در اين سايت و سايتهاي مشابه براي استثنا کردن نامه‌هاي دوستان و اقوام از فهرست
Spam ها وجود دارد ولي هيچکدام به اندازه اضافه کردن ليست email افراد مورد نظرتان به سيستم Address Book موثر نيست.

پي‌نوشت: آخرين باري که پوشه
Bulkmail خود را کنترل کرديد تا احيانا نامه‌اي از دوستانتان به آنجا نرفته باشد ، کي بود؟ بهتر است همين حالا يک سري به آنجا بزنيد.

منبع :  http://www.infotechmedia.com/